خواص گلپر

خواص گلپر

گلپر گیاه معطری است که مزایای زیادی برای بدن و ذهن دارد. استفاده از خواص گلپر ، این گیاه دارویی می‌تواند یکی از راه‌های طبیعی برای درمان بیماری‌ها و علائم مختلف باشد. بنابراین بسیاری از آدم‌ها استفاده از این گیاه را چه به صورت روغن، پودری،‌ادویه و حتی دود کردنی(مثل اسپند) برای فعالیت‌های روزانه خود شروع کرده‌اند و به طور عمده پس از انجام کارها و وظایف‌شان در طول یک روز طولانی، که احتمالا علت اصلی تنش و اضطراب است، آن را استفاده میکنند.

در بین تمام استفاده هایی که از گیاه گلپر می شود استفاده از آن به شکل روغن بسیار پرخاصیت تر است. انجام یک درمان با روغن گیاهی یک روش جایگزین در ایجاد احساس راحتی و آرامش است.

روغن گلپر ماده‌ای است که اکنون در تهیه‌ی لوازم آرایشی و بهداشتی مختلف استفاده می‌شود از جمله لوسیون بدن، صابون عطری و اسپری‌های خوشبو کننده‌ی خانه. بنابراین، مردم کم کم با این روغن معطر آشنا می‌شوند و در هر جنبه‌ای از زندگی‌شان آن را استفاده می‌کنند. علاوه بر این، خریداری و پیدا کردن این محصول دشوار نیست. عطر آرام‌بخش این عصاره احساس فوق‌العاده‌ای ایجاد می‌کند و به تجربه‌ای تازه در آرامش بدن و ذهن منجر می‌شود.

خرید سریع و آسان از عطاری نوایگان: گلپر

خواص گلپر به شکل ادویه و روغن

گلپر گیاهی گلدار، علفی و چندساله از تیرهٔ چتریان است. این گیاه بومی ایران است و در ناحیه‌های مرطوب کوهستانی ایران و مناطق پیرامونی می‌روید.  روغن گلپر نیز ریشه در ایسلند دارد. اما چون عصاره‌ی این محصول در سراسر دنیا مورد نیاز است، در حال حاضر به کشورهای مختلف فرستاده می‌شود. در این نوشتار با خواص گلپر و روغن گلپر آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید!

۱. اضطراب را کاهش می‌دهد

یکی از مزایای این روغن معطر گیاهی مبارزه با اضطراب است. بنابراین، استفاده از آن یک راه خوب برای افرادی است که دچار برخی اختلالات روانشناختی هستند. روغن معطر به کاهش ترس و آرامش ذهن کمک خواهد کرد.

۲. ذهن را آرام می‌کند

این روغن همچنین به آرامش ذهن و فکر کمک می‌کند. بنابراین، درمان مناسبی برای کسانی است که سرشان شلوغ است و در فعالیت‌های روزمره‌شان احساس استرس می‌کنند. ناآرامی ذهن با توجه‌ به محدودیت‌های مختلف زندگی امروز رو به افزایش است و استفاده از روش‌های طبیعی برای رسیدن به آرامش ذهن بهترین گزینه است.

۳. شیوه‌ی تفکر را بهبود می‌دهد

استفاده از روغن معطر گلپر همچنین می‌تواند به بهبود شیوه‌ی تفکر کمک کند. این روغن در کسانی که احساسات منفی دارند، دیدگاه مثبتی را ایجاد می‌کند. علاوه بر این، می‌تواند در روزهایی که دشواری زیادی را متحمل می‌شوید و خلق و خوی‌تان چندان مساعد نیست، انگیزه‌ی بیش‌تری در شما ایجاد کند.

۴. استرس را از شما دور نگه می‌دارد

یکی دیگر از مزایای روغن معطر گلپر برای سلامتی جلوگیری از استرس است. امروزه استرس در اکثر افراد که برنامه‌ی زمانی سخت و فشرده‌ای دارند یا ساعت‌ها در ترافیک گیر می‌کنند، تجربه می‌شود. این روغن معطر بهترین درمان برای آرامش ذهن پس از کار و دوری از استرس است.

خرید سریع و آسان از عطاری نوایگان: گلپر

۵. سندروم پیش از قاعدگی را کاهش می‌دهد

استفاده از این عصارهی روغنی همچنین می‌تواند به درمان PMS (سندروم پیش از قاعدگی) کمک کند. این سندروم حالت شایعی است که هر ماه برای زنان اتفاق می‌افتد. بنابراین، این روغن سبب بروز احساس آرامش و تسکین درد PMS خواهد شد. روغن معطر گلپر به تسکین درد و گرفتگی قاعدگی نیز کمک می‌کند.

۶. به بدن آرامش می‌دهد

استفاده از روغن گلپر نیز یکی از راه‌های کمک به آرامش بدن است. در واقع این روغن احساسات و ذهنیت خوبی را به وجود خواهد آورد و به این ترتیب دیدگاه و چشم‌اندازی مثبت به شما خواهد داد. به همین دلیل است که این روغن برای کسانی تا دیروقت کار می‌کنند، عالی است. درد و خستگی با استفاده از روغن معطر گلپر از تن‌تان به در خواهد شد.

۷. عصب‌ها را آرام می‌کند

استفاده از روغن معطر گلپر همچنین به آرامش عصب‌ها به خصوص عصب‌های مغز پس از یک روز طولانی و دشوار کمک می‌کند. این روغن می‌تواند سیستم مغز بهتر را بهبود ببخشد و سبب ارتقاء عملکرد این ارگان شود.

۸. اوضاع مغز را بهبود می‌دهد

یکی دیگر از مزایای غیر منتظره‌ی روغن گلپر این است که عملکرد مغز را بهبود می‌بخشد. بنابراین، استفاده از آن یک درمان خوب برای تحریک رشد مغز و جلوگیری از اختلال مغزی در کودکان و سالخوردگان است.

۹. اوضاع سلامتی‌تان را بهبود می‌دهد

بوی این روغن سبب تندرستی و سلامتی بیش‌تر است. به علاوه، پس از استفاده‌ی طولانی مدت از آن به نوعی احساس خوشایند دست خواهید یافت.

۱۰. افسردگی را کاهش می‌دهد

روغن گلپر همچنین می‌تواند به کاهش افسردگی کمک کند.

خرید سریع و آسان از عطاری نوایگان: گلپر

۱۱. به فرایند هضم کمک می‌کند

این روغن همچنین می‌تواند برای کمک به بهبود فرایند گوارش استفاده شود. برای این منظور خیلی ساده این روغن را با آب گرم مخلوط کنید و ترکیب حاصل را قبل از خواب بخورید.

۱۲. محرک هورمون‌ها است

استفاده از روغن گلپر همچنین می‌تواند یک محرک هورمون خوب باشد. بنابراین، در طولانی مدت ترشح بهتر هورمون‌ها را مدیریت خواهد کرد.

۱۳. از گاستروانتریت (التهاب معده‌ای روده‌ای) اجتناب کنید

روغن معطر گلپر می‌تواند به جلوگیری از برخی مشکلات گوارشی مانند گاستروانتریت کمک کند. این روغن استرس را کاهش می‌دهد و به جلوگیری از انتشار گاز بیش‌تر در داخل معده کمک می‌کند. جلوگیری از احتمال سوزش سر دل نتیجه‌ی مثبت دیگری است که با مصرف این روغن به دست خواهید آورد.

۱۴. سردرد را تسکین می‌دهد

یکی دیگر از مزایای استفاده از روغن گلپر از بین بردن سردرد است. در عین حال، این روغن درمان مناسبی برای مقابله با سرگیجه نیز محسوب می‌شود.

۱۵. از بی‌اشتهایی عصبی جلوگیری می‌کند

استفاده از این روغن معطر، می‌تواند به جلوگیری از بی‌اشتهایی عصبی کمک کند چرا که قادر است اشتها را افزایش بدهد.

خرید سریع و آسان از عطاری نوایگان: گلپر

هشدارها و توصیه‌ها در رابطه با این روغن

حتی با وجود این‌که روغن معطر گلپر برای بسیاری از جنبه‌های سلامتی مفید است، باز هم چند نکته‌ی احتیاطی وجود دارد که هنگام استفاده از آن باید مد نظر داشته باشید. برای آشنایی با این نکات، ادامه‌ی مطلب را بخوانید:

– اگر از علائم آلرژیک مانند خارش، قرمزی پوست، تورم صورت و سایر علائم مشابه رنج می‌برید، از این روغن استفاده نکنید. پیشنهاد می‌شود قبل از استفاده‌ی طولانی مدت از روغن معطر گلپر، چند قطره از آن را امتحان کنید.

– زنان باردار قبل از استفاده از این روغن باید در مورد احتمال وجود هر گونه ضرری برای جنین با پزشک‌شان مشورت کنند.

– افرادی که تحت درمان دارویی قرار دارند، قبل از تصمیم برای استفاده از روغن، باید با پزشک‌شان مشورت کنند. این کار برای جلوگیری از رخ دادن هر گونه تداخل دارویی با این روغن است.

– در صورتی که به آسم مبتلا هستید، از این روغن استفاده نکنید. بهتر است روغن معطر دیگری را انتخاب کنید که به هیچ گونه مشکل تنفسی منجر نمی‌شود.

این‌ها همه مزایای بهداشتی روغن معطر گلپر هستند که می‌توانند به بهبود آرامش ذهن کمک کنند. بنابراین، استفاده از این روغن راهی طبیعی و مناسب برای کسانی است که احساس تنش و اضطراب دارند و بسیار از اوقات به هم ریخته‌اند. استفاده‌ی روزمره از این روغن، به مدیریت احساس و جلوگیری از استرس کمک خواهد کرد.

 

منبع: drhealthbenefits و  bazdeh


مطالب مرتبط:

ارسال نظر

Cart
Your cart is currently empty.