خواص دمنوش گل داوودی+طرز تهیه

خواص دمنوش گل داوودی+طرز تهیه

دمنوش گل داوودی در طب قدیم چینی به علت این واقعیت که خواص فراوانی برای بدن و ذهن دارد بسیار زیاد استفاده شده‌است. این دمنوش یکی از بهترین دمنوش‌های موجود در این سیاره است و اگر آن را هر روز مصرف کنید، خواص آن را دریافت خواهید کرد. بهترین نکته در مورد خواص دمنوش گل داوودی کاملا طبیعی بودن آن است، بنابراین هیچ اثری جانبی و عارضه‌ای ندارد. علاوه بر این، آماده کردن آن بسیار آسان است و طعم شگفت‌انگیزی هم دارد.

در این نوشتار با ۱۵ خاصیت برتر این دمنوش برای سلامتی آشنا خواهید شد. یادتان باشد که خواص دمنوش گل داوودی بسیار بیش‌تر از آن چیزی است که در این نوشتار قید شده‌است.

 

خواص دمنوش گل داوودی

۱. تاثیر مثبتی بر سیستم قلبی عروقی دارد

احتمالا مهم‌ترین خاصیت این دمنوش تاثیر آن بر سیستم قلبی عروقی است. دمنوش گل داوودی باعث بهبود جریان خون در شریان‌ها می‌شود، بنابراین ارگان‌ها اکسیژن و مواد مغذی بیش‌تری دریافت می‌کنند. به همین دلیل است که این دمنوش توسط افراد مبتلا به سردرد، بی‌خوابی و درد قفسه‌ی سینه استفاده می‌شود. اثر این دمنوش می‌تواند به سرعت احساس شود. برای این‌که خواص این دمنوش را تا بیش‌ترین حد ممکن دریافت کنیم، بهتر است آن را هر روز بنوشیم.

۲. سلامت چشم را بهبود می‌دهد

این دمنوش توسط افرادی که چشمان‌شان دچار مشکل است هم استفاده می‌شود. در صورتی که این موارد را تجربه می‌کنید، دمنوش گل داوودی می‌تواند به شما کمک کند: آبریزش از چشم‌ها، اشکال در بینایی و بینایی ناپایدار. این دمنوش برای کسانی که وقت زیادی را مقابل کامپیوتر می‌گذرانند یا دانش‌آموزانی که زیاد مطالعه می‌کنند (به ویژه شب‌ها) بسیار مناسب است. می‌توانید دمنوش گل داوودی را به طور مستقیم روی چشم استعمال کنید، یا می‌توانید آن را بنوشید.

۳. در برابر آنفولانزا و سرماخوردگی بسیار مفید است

دمنوش گل داوودی به مدت صدها سال توسط چینی‌ها برای درمان آنفلوانزا و سرماخوردگی مورد استفاده قرار گرفته‌است. این دمنوش دارای خواص خنک‌کننده است، بنابراین می‌تواند تب‌تان را پایین بیاورد. از طرف دیگر، می‌توان آن را به عنوان یک داروی پیشگیری، در طول فصل آنفولانزا مورد استفاده قرار بگیرد. چندین ماده در دمنوش گل داوودی وجود دارد که تاثیر مثبتی روی تب و آنفولانزا می‌گذارد. برای این منظور، هر ۲ ساعت یک بار باید این دمنوش را میل کنید. یک نکته‌ی مثبت در این میان این است که هر چه‌قدر دوست داشته باشید می‌توانید از این دمنوش میل کنید و هیچ اثری جانبی وجود نخواهد داشت.

۴. غنی از ویتامین B است

این ویتامین برای تقسم سلولی به شدت مورد نیاز است. نکته‌ی مثبت این است که دمنوش گل داوودی حاوی مقدار زیادی ویتامین ب است، بنابراین تاثیر مثبتی روی سلول‌ها می‌گذارد. این ویتامین اوضاع سلامتی را بهبود می‌دهد و خواص زیادی دارد. به منظور رفع نیاز بدن به ویتامین B، باید این دمنوش را چند بار در روز بخورید.

۵. سموم را از خون حذف می‌کند

خون ما حاوی اکسیژن و مواد مغذی است، اما سموم حاصل از مواد غذایی، آب و فرآیندهای شیمیایی نیز در خون وجود دارد. دمنوش گل داوودی این سموم را از بین می‌برد و خون را پاکسازی می‌کند، بنابراین قادر به حمل اکسیژن و مواد مغذی بیش‌تری خواهد بود. به لطف این اثر، دمنوش داوودی راه‌حل خوبی برای افراد مبتلا به بی‌خوابی محسوب می‌شود. تمام کاری که باید انجام بدهید این است که هر روز این دمنوش را میل کنید.

۶. در برابر رادیکال‌های آزاد مفید است

رادیکال­های آزاد بخشی از زندگی هستند، به این دلیل که آن‌ها در بدن ما دائما حضور دارند. متاسفانه، این مواد سلول‌های ما را از تخریب می‌کنند و بر کل بدن تاثیر می‌گذارند. نکته ی خوب در مورد دمنوش گل داوودی این است که خواص آنتی‌اکسیدانی دارد به این معنی که برای

از بین بردن رادیکال‌های آزاد مفید است. در نتیجه این مواد مضر نمی‌توانند روی سلول‌ها تاثیر زیادی بگذارند.

۷. برای کبد خوب است

در یک مطالعه دمنوش گل داوودی مورد آزمایش قرار گرفت و مشخص شد که اثر مثبتی روی سلول‌های کبد دارد. این دمنوش دارای موادی است که از این سلول‌ها محافظت می‌کند. علاوه بر این، خواص آنتی‌اکسیدانی هم در دمنوش گل داوودی پیدا می‌شود. کبد یک عضو مهم برای سم‌زدایی خون است، بنابراین حفاظت از سلامت آن ضرورت زیادی دارد. این ارگان برای خواص بازسازی باورنکردنی که دارد شناخته‌شده است. دمنوش گل داوودی می‌تواند توانایی این ارگان را حتی بهتر کند.

۸. برای درمان راش ناشی از گرما بسیار مفید است

یکی دیگر از خواص دمنوش گل داوودی درمان راش ناشی از گرما است. بنا به گفته‌ی دانشمندان، این راش‌ها به علت عدم تعادل فرایندهای شیمیایی در بدن ما رخ می‌دهد. این دمنوش برای کسانی که دچار مشکل راش‌های ناشی از گرما هستند تا حد بسیار زیادی موثر است. علاوه بر این، هنگامی که شما این دمنوش را می‌خورید، باید از خوردن غذای تند و شیرین پرهیز کنید، زیرا این مواد می‌توانند گرما را در بدن افزایش بدهند.

۹. به افراد مبتلا به فشار خون بالا کمک می‌کند

دمنوش گل داوودی در آسیا توسط افراد دارای فشار خون بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دمنوش در برابر سردرد، وزوز گوش و سرگیجه بسیار مفید است. با این حال، پزشکان توصیه می‌کنند که قبل از استفاده از این دمنوش برای این منظور با آن‌ها مشورت کنید. در حال حاضر مطالعات متعددی در تلاش هستند برای اثبات این که دمنوش گل داوودی تاثیر مثبتی بر آنژین دارد. به زودی، نتایج آن‌ها مشخص خواهد شد.

۱۰. حس و حواس شما را بهبود می‌دهد

این دمنوش تاثیر مثبتی بر حواس ما دارد. در واقع آن‌ها را آرام می‌کند و سبب می‌شود که کارآمدتر شوند. این اثر را می‌توان به سرعت متوجه شد. همان‌طور که در بالا گفته شد، این دمنوش تاثیر مثبتی روی چشم‌ها دارد، اما تاثیر آن روی حواس دیگر نیز قابل ملاحظه است. علاوه بر این، موجب بهبود اوضاع مغز می‌شود.

۱۱. به سیستم تنفسی کمک می‌کند

این دمنوش توسط افراد دارای مشکلات تنفسی مورد استفاده قرار گرفته‌است. دمنوش گل داوودی به خصوص برای افرادی که ضعف در تنفس را تجربه می‌کنند لازم است. در هنگام سرماخوردگی هم با مصرف این دمنوش می‌توانید اوضاع تنفس و همین‌طور گلودردتان را بهبود بدهید. این واقعیت که دمنوش گل داوودی ویتامین C دارد نیز سبب می‌شود که در طول فصل ابتلا به آنفلوانزا، یک راه‌حل عالی و فوق‌العاده باشد. در صورتی که هر روز این دمنوش را بخورید، از شما محافظت می‌کند و سیستم تنفسی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

۱۲. به فرایند هضم کمک می‌کند

کسانی که معده‌ی حساسی دارند، متوجه خواهند شد که این دمنوش برای‌شان بسیار مفید است. دمنوش گل داوودی روی دستگاه گوارش تاثیر می‌گذارد و سبب می‌شود که فرایند هضم راحت‌تر صورت بگیرد. مصرف این دمنوش به ویژه زمانی خیلی موثر است که غذای دیرهضمی مصرف کرده باشید. فقط یک فنجان از این دمنوش می‌تواند تاثیر مثبت روی گوارش شما داشته باشد.

۱۳. برای مبارزه با گرمازدگی بسیار مفید است

چنان‌چه پیش‌تر گفته شد، این دمنوش خواص خنک‌کننده دارد، زیرا دمای بدن را کاهش می‌دهد. این تاثیر باعث می‌شود برای افرادی که ممکن است دچار گرمازدگی شدید شوند، مفید باشد. در واقع دمنوش گل داوودی یک نوشیدنی عالی است برای کسانی که در مناطق دارای درجه حرارت بالا زندگی می‌کنند چرا که به حفظ دمای طبیعی بدن کمک می‌کند و خطر ابتلا به گرما را کاهش می‌دهد.

۱۴. حاوی کافئین نیست

یکی از مزایای مهم دمنوش گل داوودی این است که کافئین ندارد. احتمالا نسبت به این موضوع آگاهی دارید که کافئین می‌تواند مسئول بروز اضطراب، بی‌خوابی و سردرگمی باشد. کافئین حتی می‌تواند سبب برز عصبانیت در شما شود. این دمنوش را می‌توان هر روز استفاده کرد و هیچ یک از این عوارض جانبی را هم ایجاد نخواهد کرد. و درست به همین دلیل یکی از بهترین دمنوش‌ها در این سیاره است. علاوه بر این، ۱۰۰٪ بدون خطر است و از دل طبیعت می‌آید، و بنابراین می‌تواند برای کودکان، بزرگسالان و سالمندان گزینه‌ی مناسبی باشد.

۱۵. به ناراحتی سینوزیت کمک می‌کند

افرادی که این مشکل را پیدا کرده‌اند دمنوش گل داوودی را بسیار مفید می‌دانند. این دمنوش حاوی ویتامین B و C است، بنابراین نه تنها در طول فصل آنفولانزا مفید است، بلکه روی سینوس‌ها و احتقان سر ناشی از عفونت باکترییی یا ویروسی نیز تاثیر مثبت دارد. این خواص توسط چندین مطالعه در سراسر جهان تایید شده‌است.

روش تهیه‌ی دمنوش گل داوودی

مواد لازم برای تهیه‌ی این دمنوش:

– ۵ لیتر آب

– ۵۰ گرم شکر

– ۵۰ گرم گل داوودی خشک

روش تهیه‌ی این دمنوش بسیار ساده است. تمام کاری که باید بکنید دنبال کردن مراحل زیر است:

۱. آب را داخل یک قابلمه‌ی کوچک بریزید و اجازه بدهید بماند تا شروع به جوشیدن کند.

۲. بلافاصله بعد از این‌که آب شروع به جوشیدن کرد، گل‌های داوودی خشک را به آن آضافه کنید.

۳. گل و آب را به مدت دو دقیقه هم بزنید. اجازه ندهید بیش‌تر از این روی حرارت بماند.

۴. شکر را اضافه کنید و صبر کنید تا به طور کامل حل شود. زمانی که حل شد، شعله را خاموش کنید و ظرف را از روی گاز بردارید.

۵. با استفاده از یک صافی ترکیب را صاف کنید و کارتان تمام است! وقتی دمنوش به دمای محیط رسید آن را بنوشید.

 

منبع: ترجمه شده از سایتHealtholino


مطالب مرتبط:

خواص آلوئه ورا

روغن میخک: خواص + مضرات

خواص آلوئه ورا

ارسال نظر

Cart
Your cart is currently empty.