طرز تهیه داروی شفابخش از ترکیب روغن‌ها

طرز تهیه داروی شفابخش از ترکیب روغن‌ها

 

اگر احساس خستگی می‌کنید و دچار عدم تحرک و تنبلی شده‌اید، روغن رزماری، لیمو و نعناع را با هم ترکیب کنید. هر سه روغن تحریک‌کننده‌اند و رزماری می‌تواند به آرامش اعصاب و کاهش خستگی کمک نماید.

 روغن درخت چای آیا به تازگی با دنیای باارزش روغن‌ها آشنا شده‌اید و نمی‌دانید از کدام یک در چه موردی استفاده کنید؟ شما می‌توانید با ترکیب کردن چند روغن، یک داروی شفابخش برای خودتان بسازید.

روغن درخت چایروغن درخت چای، که همچنین melaleuca alternifolia نیز نامیده می‌شود، بومی استرالیا است و بیشتر به عنوان یک روغن ضدعفونی کننده شناخته شده است. روغن درخت چای می‌تواند در درمان نیش حشرات، زخم‌های جزئی و عفونت‌های قارچی مورد استفاده قرار گیرد. همچنین می‌تواند در ترکیب با پاک‌کننده‌ها و کرم‌ها برای هدف قرار دادن آکنه و حتی برای استفاده به عنوان پاک‌کننده خانگی مصرف شود.

 
روغن نعناع

این روغن خنک، که دارای خاصیت درخشان‌کنندگی و طراوت‌بخشی است، کاربردهای متفاوتی دارد. اگر همراه یک روغن حامل (برای جلوگیری از تحریک پوست) به صورت موضعی استفاده شود، می‌تواند سردرد و دردهای ماهیچه‌ای را رفع و حتی پشه‌ها را از شما دور کند. اگر به صورت افشانه مورد استفاده قرار گیرد می‌تواند سرماخوردگی و سرفه را درمان کرده و اگر خورده شود، می‌تواند سوءهاضمه و تهوع را رفع نماید. شما حتی می‌توانید یک قطره از روغن نعناع را در آب و آب‌لیمو حل کرده و برای درمان خشکی دهان استفاده کنید.

 
روغن اسطوخودوس

اسطوخودوس یکی از محبوب‌ترین گیاهان گل‌دار درمانی است زیرا خاصیت آرام‌بخشی، ناشی از ترپن‌های موجود در آن، دارد. ترپن مولکول معطری است که می‌توان در گیاه شاهدانه نیز آن را جستجو کرد. اسطوخودوس در فرم روغنی می‌تواند به بهبود خواب و کاهش اضطراب در بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر کمک کند. همچنین می‌توان آن را به آب حمام اضافه کرده و یا بر روی ملحفه‌های خواب اسپری کرد. نیز می‌توان آن را همراه با یک روغن حامل بر روی شقیقه‌ها اعمال نمود.

 

روغن اکالیپتوس

روغن اکالیپتوس که از درختان اکالیپتوس با نام دیگر درختان صمغی جدا شده، در طب جایگزین به عنوان یک درمان طبیعی برای مشکلات تنفسی مانند آسم، برونشیت و سرفه استفاده می‌شود. همچنین ممکن است به کاهش گرفتگی، درد و مبارزه با التهاب کمک کند. چند قطره اکالیپتوس را با روغن حامل مخلوط کنید و آن را به گلو، سینه یا پشت گردن بمالید تا به کاهش علائم کمک کند یا چند قطره از آن را برای مبارزه با مشکل تنفسی، با آب مخلوط نمایید.

روغن لیمو

روغن‌های مرکبات، مانند ترنج، پرتقال، گریپ فروت یا لیمو، اگر به صورت افشانه و یا موضعی بر روی پوست استفاده شوند، برای احیا حواس و بهبود خلق و خو ایده آل هستند. روغن لیمو به طور خاص نیز یک پاک‌کننده قوی است و حتی می‌تواند به عنوان پولیش مبلمان چوبی، مبلمان چرمی و پاک‌کننده جرم‌های اولیه نقره‌جات مورد استفاده قرار بگیرد.

 

ترکیب روغن ضروری برای سردرد

روغن نعناع، به تنهایی می‌تواند به دلیل وجود منتول سردرد را درمان کند. منتول به آرام کردن ماهیچه‌ها و رفع درد کمک می‌کند. می‌توانید روغن اسطوخودوس را نیز با روغن نعنا ترکیب کنید تا تنش ماهیچه‌ای را کاهش دهید. ترکیب این دو روغن را با یک روغن حامل مخلوط کرده و به شقیقه‌ها و پشت کردن اعمال کنید.

ترکیب روغنی برای افزایش انرژی

اگر احساس خستگی می‌کنید و دچار عدم تحرک و تنبلی شده‌اید، روغن رزماری، لیمو و نعناع را با هم ترکیب کنید. هر سه روغن تحریک‌کننده‌اند و رزماری می‌تواند به آرامش اعصاب و کاهش خستگی کمک نماید. یک قطره از هر روغن را با روغن حامل مخلوط کنید، به مچ دست یا دست‌ها مالش دهید و یا آن را استنشاق کنید.

ترکیب روغن لیمو و درخت چای

روغن اکالیپتوس را با روغن چای و لیمو ترکیب کنید تا یک ترکیب روغنی انرژی‌زا (به لطف لیمو)، با خاصیت ضدباکتریایی (به دلیل وجود روغن درخت چای) و کمک به تنفس بهتر (با کمک اکالیپتوس) داشته باشید. می‌توانید چند قطره از هرکدام را در دستگاه بخور بریزید و آن را استشمام کنید. همچنین می‌توانید چند قطره از هرکدام از این سه روغن را روی دستتان ریخته و آن را عمیقاً تنفس کنید. شما همچنین می‌توانید مخلوط را به آب اضافه کرده و آن را در سطوح دارای میکروب در آشپزخانه و حمام اسپری کنید.

روغن ضروری برای خواب خوب

اگر به خواب آرام‌تری نیاز دارید، می‌توانید روغن‌های اسطوخودوس، شمعدانی عطری و یلانگ یلانگ را با هم مخلوط کنید. علاوه بر خواص آرام‌بخشی اسطوخودوس، شمعدانی عطری عصب‌ها را آرام می‌کند و استرس را کاهش می‌دهد و یلانگ یلانگ موجب تحریک مثبت می‌شود. شما می‌توانید چند قطره از این مخلوط را به روبالشی و ملحفه‌های خود اضافه کنید، یا از سه تا چهار قطره در یک دستگاه بخور استفاده کرده یا مخلوط را به آب حمام اضافه نماید.

منبع:تبیان

ارسال نظر

Cart
Your cart is currently empty.