چای به

چای به

دمنوش چای به
دمنوش چای به

چای  به

طبیعت :گرم

 

کسانی که علاقه ی زیادی به مصرف نوشیدنی های گرم دارند و در طول روز مقدار زیادی چای سیاه می نوشند باید توجه داشته باشند که در دراز مدت موجب کدر شدن دندان ها بروز مشکلات کلیوی و کم خونی می گردد و به جای ان می توانید از دمنوش های گیاهی استفاده نمایند برای مثال دمنوش به که دارای بویی بسیار مطبوع و بسیار آرامش بخش است ، پیشنهاد ویژه ای برای آنهاست .

خواص چای به

دمنوش به ، بسیار آرامش بخش است و موجب رفع خستگی می گردد .

یک نوشیدنی دلپذیر و مورد پسند اکثر افراد می باشد .

چای به ، بخاطر بوی بسیار مطبوع خود از لحاظ آروماتراپی یا رایحه درمانی موجب تقویت اعصاب می شود و بسیار نشاط اور و رفع کننده ی استرس است .

مصرف دم کرده ی دانه های این میوه در فصل زمستان و یا در مواقعی که سرفه و گلو درد دارید موجب نرم شدن سینه می گردد و خلط اور است .

به طور کلی میوه ی به تقویت کننده قلب، کبدو معده می باشد و برای بهبود زخم معده بسیار کاربرد دارد .

محرک اشتها و کمک برای هضم غذا البته کسانی که معده ی ضعیفی دارند باید در مصرف ان احتیاط کنند تحریک

از بین برنده بوی بد دهان

 

طرز تهیه دمنوش به

برای درست کردن دمنوش به لازم است که ابتدا به را به قسمت های کوچکی تقسیم کرده و به صورت تازه و یا از قبل خشک شده استفاده نمایید . اگر که بخواهید تکه های میوه ی به را خشک نمایید میتوانید انرا در بربر نور آفتاب قرار دهید و یا اینکه انها را در ماهی تابه و روی حرارت کمی تفت دهید تا برشته شوند . حتی میتوانید که برای تهیه چای به از قبل تکه های این میوه را درون آبلیمو بخیسانید و سپس خشک نمایید .

در این صورت هر زمان که تمایل به درست کردن دمنوش داشته باشید ،مقداری از این میوه ی خشک شده را درون قوری ریخته و به مدت ۲۰ دقیقه روی حرارت غیر مستقیم قرار داده تا اصطلاحا دم بکشد و در پایان نیز می توانید یک لیموی عمانی و یا کمی لیموی تازه به ان بیفزایید . استفاده از هل یا دارچین هم بنا به ذائقه و انتخاب خودتان است

آرام و صبور پرتوان و مهربان باشید

 

ارسال نظر

Cart
Your cart is currently empty.