۱۱درصد زوج های ایرانی نابارور هستند

۱۱درصد زوج های ایرانی نابارور هستند

رئیس بخش ناباروری بیمارستان طالقانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: ۱۱ تا ۱۵ درصد زوج های ایرانی نابارور هستند که با توجه به پیشرفت علم پزشکی، ناباروری آنها قابل درمان است.

ساغر صالح پور در نشست خبری در محل بیمارستان طالقانی تهران افزود: حدود ۴۰ درصد علل ناباروری مربوط به مردان و ۶۰ درصد علل آن مربوط به زنان است.

وی با اشاره به نقش استرس در ناباروری، گفت: تحقیقات ثابت کرده است که استرس بسیاری از سیستم های تخمک گذاری را از نظم خارج می کند و باعث می شود ناباروری بدتر شده یا درمان آن کاهش یابد.

صالح پور ادامه داد: کشور ما در زمینه درمان ناباروری پیشرفت خوبی داشته است و در حال حاضر با دارو، روش های تخمک گذاری، لاپاراسکوپی و بررسی ژنتیک این بیماری قابل درمان است.

این فوق تخصص زنان تصریح کرد: در حال حاضر بیماران بسیاری از کشورهای شمال و شرق کشورمان برای درمان ناباروری به ایران مراجعه می کنند زیرا تمام خدمات درمان این بیماری در سطح تخصصی بسیار خوب انجام می شود و هزینه ها نیز پایین تر است و تمام روش های درمانی در سطح استاندارد دنیا است.

صالح پور اضافه کرد: خدمات درمان ناباروری به افراد ایرانی و غیر ایرانی در بیمارستان طالقانی با تعرفه دولتی ارائه می شود.

وی از بانک ذخیره درمان سلول جنسی برای درمان ناباروری در کشور خبر داد و گفت: زنان و مردانی که دچار سرطان شده اند و باید دارو مصرف کنند برای حفظ باروری شان تخمک و اسپرم آنها در این بانک ذخیره می شود زیرا داروهایی که برای درمان بیماری سرطان مصرف می شود به مرور زمان سلول های تخمک و اسپرم را از بین می برد.

صالح پور توضیح داد: با این اقدام، باروری این افراد حفظ می شود و هر زمانی که بخواهند، می توانند برای فرزنددار شدن اقدام کنند.

وی افزود: همچنین با توجه به اینکه سن ازدواج در کشور بالا رفته و شرایط اقتصادی زندگی را مشکل ساز کرده است، زنان مجرد و زوج ها می توانند برای حفظ باروری خود با ا استفاده از این امکانات اقدام کنند.

وی ادامه داد: زنان می توانند به مراکز ناباروری مراجعه کرده و با توجه به اینکه بعد از ۳۵ سالگی توان باروری آنها کم می شود، تخمک یا جنین را فریز کنند.

صالح پور افزود: در حال حاضر بانک ذخیره سازی باروری در بیمارستان طالقانی انجام می شود. این تست بدون جراحی و از طریق سونوگرافی و مصرف دارو انجام می شود.

رئیس بخش ناباروری بیمارستان طالقانی در مورد داروهای ناباروری گفت: با توجه به تحریم ها خوشبختانه داروهای خارجی برای درمان ناباروری موجود است و به کشور وارد می شود و داروهای ایرانی نیز قابل رقابت با داروهای خارجی است.

وی در مورد فعالیت های بخش ناباروری بیمارستان طالقانی گفت: تمام خدمات درمان ناباروری با تعرفه دولتی و درمان بیماری های سرطان در این بیمارستان ارائه می شود.

منبع: مهر

ارسال نظر

Cart
Your cart is currently empty.